Ön muhasebede Yıllık devir

Ön muhasebe programları veri tabanında kullanıcı tarafından kaydedilmiş. Fatura, Makbuz, irsaliye, dekont, vb. evrakları barındırmaktadır. Bu kaydedilmiş evraklar zamanla veri tabanında birikmekte ve kullanılmış veri tabanı ve program yapısına göre işlemleri yavaşlatabilmektedir. Bilindiği üzere işlemlerin ve ön muhasebe programının yavaşlamasının tek sebebi veri tabanı değildir. Kullanılan bilgisayar işlem yoğunluğu ve donanım yapısı hatta sıcak soğuk çalışma durumu bile işlemlerdeki başarımı etkileyebilir.

Bu teknik detaylardan kısaca bahsettikten sonra konumuzun özüne dönecek olursak. Firmaların bu veri birikimi yıllık farklı veri tabanlarında takip etmesi, önceki yıla ait işlem toplam ve çıkarımlarının alınıp tek bir dosya ile belirtilmesi işlemine özetle DEVİR diyebilmekteyiz. Firmanın ön muhasebe hesaplarını devir yapmasının önemli avantajlarının biri de stok durumu ve cari borç durumu gibi bilgilerinin yılla göre ayrı ayrı yoğunlaşmış olmasıdır..

Aymet Yazılım Çözümlerine ön muhasebe programlarından Aymet Kobi, Aymet Ticari, Aymet Genel Muhasebe programlarında yıllık devir işleminizi dilerseniz kendinizi, Dilerseniz. Aymet yazılım Çözümleri servis hizmet yetkilisiyle beraber yapabilmektesiniz. Kullanmış olduğunuz Aymet ön muhasebe programında bu işlem en az 30 saniye en fazla 3 dakika içerisinde sonuç verecektir. İşlem sonucunda devredilen yeni veri dosyanız Aymet ön muhasebe programınızda yeni girilen veya girilicek yıl bilgilerini de içine alarak firmanız ile ekranda gösterilecektir.
Bu devir yapılmış ön muhasebe veri tabanına kısaca göz atacak olursak;
Faturalar, makbuzlar, cari ve stok hareket fişleri, kasa ve banka fişleri gibi bilgilerin depolandığı bölümlerin. Tamamen temizlenmiş olduğunu görebilirsiniz.
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklerin yanı sıra Aymet yazılımlarının kullanmakta olan ön muhasebe operatörü kullanmış olduğu veri tabanını devir seçeneğini tercih etmeden yıllarca kullanabilir.

Aymet ön muhasebe yazılımlarında bulunan tarih aralıkları özelliği ile Firma dosyası devir edilmeden kullanılsa dahi işlemler hem raporlana bilir hem filtrelenmektedir.

Birçok özelliği ile öne çıkan Aymet Yazılımları devir özelliği ile de kullanıcı dostu bir ön muhasebe programıdır.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=82